ОСНОВНАЯ БАЗА НЕДВИЖИМОСТИ В ИРПЕНСКОМ РЕГИОНЕ

Отдел продаж:
(097)
(093)
(050)

Отдел снабжения:
(095) 381-12-42
(098) 700-66-10
990-07-70
Объекты компании "НМ"
ОБЪЕКТЫ ПАРТНЕРОВ
Сервисы
Полезные ссылки

Правові особливості спільного володіння землею

zemlja.jpgЗгідно із Земельним кодексом України земельна ділянка може знаходитися в загальній власності. Причому власниками такої землі можуть бути одночасно як юридичні, так і фізичні особи.
Право загальної власності на землю упевняється державним актом на право власності на землю з визначенням долі кожного з учасників загальної власності (загальна часткова власність) або без визначення такий (загальна спільна власність).

Земельна ділянка, що знаходиться в загальній власності, може бути передана в заставу за згодою усіх співвласників.

ЗАГАЛЬНА ЧАСТКОВА ВЛАСНІСТЬ НА ЗЕМЛЮ

Право загальної часткової власності на земельну ділянку виникає:
- при добровільному об'єднанні власниками належних їм земельних ділянок;
- при придбанні у власність земельної ділянки двома або більш особами по цивільно-правових угодах;
- при отриманні спадку на земельну ділянку двома або більш особами;
- за рішенням суду.

Володіння, користування і розпорядження земельною ділянкою, яка знаходиться в загальній частковій власності, здійснюються за згодою усіх співвласників відповідно до договору, а у разі недосягнення згоди - в судовому порядку.

Учасник загальної часткової власності має право вимагати виділення належної йому долі із складу земельної ділянки як окремо, так і разом з іншими учасниками, що вимагають виділення, а у разі неможливості виділення частини - вимагати відповідної компенсації.
Такий учасник також має право на отримання у володіння, користування частини загальної земельної ділянки, що відповідає розміру належної йому долі.

Крім того, учасник загальної часткової власності згідно з розміром своєї долі має право на прибутки від використання загальної земельної ділянки (наприклад, на частину орендної плати, якщо земля здана в оренду, або на відповідну частину доходу від продажу такої землі). Він також відповідає перед третіми особами по зобов'язаннях, пов'язаних із загальною земельною ділянкою, і повинен брати участь в сплаті податків, зборів і платежів, а також у витратах з утримання і зберігання загальної земельної ділянки.
При продажу учасником належної йому частини в загальній частковій власності на земельну ділянку інші учасники мають переважаюче право купівлі згідно із законом.


ЗАГАЛЬНА СПІЛЬНА ВЛАСНІСТЬ НА ЗЕМЛЮ

Земельна ділянка може належати за правом загальної спільної власності лише громадянам. У такій власності, тобто без визначення долий учасників, знаходяться земельні ділянки:
а) подружжя;
б) членів фермерського господарства, якщо інше не передбачене угодою між ними;
в) співвласників житлового будинку.

Володіння, користування і розпорядження земельною ділянкою загальної спільної власності здійснюються за договором або законом.

Співвласники земельної ділянки, що знаходиться в загальній спільній власності, мають право на її ділення або на виділення з неї окремої долі. Розділ земельної ділянки, яка знаходиться в загальній спільній власності, з виділенням долі співвласника, може бути здійснений за умови попереднього визначення розміру рівних земельних частин, якщо інше не передбачене законом або не буде встановлено судом.
 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить